banner pu1

Wszyscy chętni uczniowie chcący wziąć udział w drugiej edycji projektu mogli uzyskać pełną informację o jego realizacji w materiałach reklamujących działania i realizację projektu.

Dla potrzeb upowszechnienia informacji o projekcie jego zadaniach, celach i planowanych efektach opracowano plakaty i ulotki, które informują o tym, kto realizuje projekt i o tym, że jest on realizowany z wykorzystaniem środków finansowych Unii Europejskiej – Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

Plakaty i ulotki umieszczon w różnych częściach CEZ oraz przekazane do szkół ponadgimnazjalnych współpracujących z CEZ.

Wszystkie dokumenty związane z rekrutacją, włącznie z regulaminem rekrutacji są dostępne na stronie internetowej CEZ w Sieradzu w zakładce Projekty Unijne w oknie dokumenty, w Biurze Projektu oraz u nauczycieli realizujących poszczególne zadania.

Grupę docelową projektu są uczniowie odbywający zajęcia w Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu.

Uczniowie zapisywali się do poszczególnych zajęć w miesiącu wrześniu i październiku. Uczniowie musieli spełnić warunki określone w regulaminie rekrutacji.

Kryt. Merytoryczne zapisane w regulaminie:

  • uczniowie: średnia ocena z przedmiotów zawodowych (za ostatni semestr): minimum dostateczna: 1 pkt. plus dodatkowo 1 pkt. za każdy stopień powyżej oceny dostatecznej;
  • dla uczestników doradztwa edukacyjno- zawodowego: test diagnostyczny- pierwszeństwo, uczniowie z największymi problemami w planowaniu kariery zawodowej/edukacyjnej (skala pkt. od 1 do 3).

Kryterium premiujące:

  • uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych i/lub z niepełno sprawnościami: 2 pkt.

Na spotkaniach w poszczególnych klasach z uczniami kadra zarządzająca i nauczyciele przedstawiali założenia projektu, specyfikę poszczególnych zadań i planowane cele oraz efekty jakie mają zostać osiągnięte po zakończeniu realizacji projektu.

Po zakończeniu naboru opracowany będzie szczegółowy harmonogram zajęć. Będzie on zamieszczony na stronie internetowej CEZ w zakładce promującej nasz projekt.

Nabór prowadzony jest do siedmiu zadań.

Do zadania pierwszego zapraszamy uczniów chcących zgłębić wiedzę i umiejętności z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii. W zadaniu udział weźmie 12 osób.

Do zadania drugiego zapraszamy uczniów chcących zgłębić wiedzę i umiejętności z zakresu procesów spawania. Po zdaniu egzaminu przeprowadzonego przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach uczniowie zdobędą kwalifikacje spawania metodą MAG (135) lub MMA (111).

W zadaniu udział weźmie 40 osób. 20 od wrześni do grudnia i 20 osób od lutego do Czerwca 2018r.

Do zadania trzeciego zapraszamy uczniów chcących zgłębić wiedzę i umiejętności z zakresu pneumatyki i hydrauliki przemysłowej. W zadaniu udział weźmie 12 osób.

Do zadania czwartego zapraszamy uczniów chcących zgłębić wiedzę i nabrać umiejętności w poruszaniu się po rynku pracy.

W zadaniu udział weźmie 20 osób w dwóch grupach.

Do zadania piątego zapraszamy uczniów chcących zgłębić wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i ekologii pojazdów samochodowych. W zadaniu udział weźmie 14 osób.

Do zadania szóstego zapraszamy uczniów chcących zgłębić wiedzę i umiejętności z zakresu nowoczesnych technologii i technik komputerowych w budownictwie. W zadaniu udział weźmie 10 osób.

Do zadania siódmego zapraszamy uczniów chcących zgłębić wiedzę i umiejętności z zakresu domowych instalacji elektrycznych i silników elektrycznych. Po zdaniu egzaminu przeprowadzonego przez komisję SEP uczniowie zdobędą kwalifikacje SEP do 1KV. W zadaniu udział weźmie 12 osób.

W każdym zadaniu czekamy na kobiety i mężczyzn. W zadaniach projektu mogą uczestniczyć uczniowie z dysfunkcjami i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Po zakończeniu zajęć swoje kwalifikacje i umiejętności uczniowie będą weryfikować u lokalnych przedsiębiorców.

Nauczyciele na pierwszych zajęciach przedstawiają standardy wymagań do osiągnięcia efektów kształcenia.

Prowadzący zajęcia na wstępie weryfikują poziom wiedzy uczestnika po przez testy sprawdzające, rozmowy, czy obserwację wykonywanych czynności praktycznych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE WSZYSTKIE UCZENNICE I UCZNIÓW UCZĄCYCH SIĘ ZAWODU W CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W SIERADZU.

Dariusz Śmigiera